Windows 10, arvatavasti kõige kõvem Windowsi süsteemidest. See hõlmab nii palju uuendusi ja inovatsiooni, mida iga kasutaja on valmis vastu võtma. Iga kasutaja on ainulaadne ja harjunud omamoodi. Keegi armastab eksperimenteerida, keegi stabiilsust, keegi kiirust ja keegi lihtsat tööd. Windows 10 kohta on ringlemas palju erinevaid arvamusi. Kahjuks on palju konservatiivsemaid kasutajaid, ma isegi ütleksin, et on laiskasid kasutajaid. Seetõttu tajutakse enamikke uuendusi, mida tuleb uuesti kasutama õppida  ning paljud inimesed ei ole altid uuendusi vastu võtma. Seoses sellega ei saa uued operatsioonisüsteemid turule rahulikult siseneda, saamaks õieti aru, mis ei ole õigustatud. Käesolevas artiklis räägin teile, mida Windows 10 endast kujutab- Müüdid ja spekulatsioonid. Muidugi ka minu tähelepanekud.

  

   Süsteemi miinimumnõuded:
   Ekraan: 800 x 600.
   Protsessor: Vähemalt 1 GHz või SoC
   Videoadapter: DirectX versioon 9 või uuem WDDM 1.0 draiveriga.
   RAM: 1 GB (32-bitistele süsteemidele) või 2 GB (64-bitistele süsteemidele).
   Kõvakettaruum: 16 GB (32-bitistele süsteemidele) või 20 GB (64-bitistele süsteemidele).
   Süsteemi nõuetega on Microsoft kindlasti hästi töödanud. Nad ei ole seadme suhtes nii nõudlikud ja töötavad isegi nõrgemate  masinatega. Vanemate masinate testimisel märkasin, et kui Windows 10 on arvutisse installitud, siis toimib see kindlasti kiiremini kui ükskõik milline populaarne süsteem, isegi kiiremini, kui Windows XP.

Tutvustus
   Microsofti huvi Windows 10 vastu on kuumenemas juba pikka aega. Igasugused testversioonid, mis võimaldasid uudsuse ja katsetamise fännidel , on ehkki toores, kuid üsna hea süsteem. Lõpmatud reklaamid ja ülevaated. Igasugused uued ja huvitavad uuendused, millest ei saa mitte huvitada. Tänu sellele sai Microsoft luua süsteemi, mis on kohandatud igale kasutajale.

Ökosüsteem
   Esimene asi, millest on soov rääkida - ökosüsteem. Microsoft vaatas üle iga Windowsi versiooni ning lõi üldise süsteemi kõigile seadmetele, näiteks arvuti, tahvelarvuti, telefon, XBOX. Nüüd ei ole see enam eraldi süsteem, vaid üks, lihtsalt ainult oma funktsioonide ja nüanssidega. Ka kõigi seadmete jaoks on nüüd vaid üks ja ainus rakenduste pood. Loomulikult ei tähenda see seda, et kõik rakendused on iga seadme jaoks kättesaadavad, kuid see on tööriist, mis võimaldab arendajal ühe klikkiga sellist kättesaadavust luua. See kõik loob selgelt veelgi suurema arvu mänge ja programme Windows Store'is. Juba praegumon palju programme ja mänge, mis töötavad nii mobiiltelefonidel, arvutitel kui ka XBOXil hästi.

  

Start
   Üks Windowsi vastuolulisemaid elemente. Selle põhjuseks on asjaolu, et operatsioonisüsteemis Windows 8 - "Start" menüü või pigem selle puudumine häiris paljusid kasutajaid ning nad oli sunnitud loobuma sellest operatsioonisüsteemist. Kuigi paljud harjusid kiiresti Modern-menüüga, oli seda ilma puutetundliku ekraanita väga raske kasutada. Õnneks oli mitmeid programme, mis tagastasid vana menüü ja elemendid. Windows 10 tähistas asjaolu, et Microsofti tegevdirektor Satya Nadella kuulas „enamuse” arvamust ja Windows 10s näeme juba midagi ühist tavalise menüüst Windows 7 ja Windows 8 plaatide vahel, mis sobib kõigile.

   Minu arvates tundub selline kahemoodne menüü väga kena ja parem kui Win7s (ja üldiselt kõigis varasemates versioonides). Nüüd on see mugav, kasulik ja informatiivne. Kõigi rakenduste loend annab juurdepääsu süsteemikaustadele. Toitehalduse nupp on nüüd kasutajanime vastas. Plaadid võivad olla ükskõik millise rakendusena, mille sinna paned nagu töölaua otsetee.

   Plaadid on interaktiivsed ja nende suurus ei ole fikseeritud, kuid võib erineda sõltuvalt ikoonide arvust. "Plaatide" suurust saab reguleerida kõige optimaalsema tüübi valimiseks.

   Kui olete inimene, keda kasutatakse ainult teatud menüüs, saate seda alati luua ilma plaatideta (Win7) või ilma rakenduste loendita (Win8). 

  

Explorer
   Explorer on muutunud funktsionaalsemaks: on ilmunud kiire juurdepääsupaneel, kuhu saab sisestada need kaustad, mida on vaja rohkem kui teised. Rohkem headest ilmus otsene juurdepääs failidele, mis asuvad OneDrive'i mälus ja Dropboxis. Selleks piisab sisselogimisest, tegelikult on pärast seda on mugav faile jagada. See muutus Microsoft Office'i liidese sarnaseks ja näitab kõige olulisemaid kausta- ja seadete juhtelemente.

  

Onedrive
    Neile, kes ei tea, on kõige kaasaegsem viis teabe talletamiseks pilvemälu. Windows 8-s alustas Microsoft kasutajadokumentide talletamist OneDrive'i pilvesalvestusse. Kuid Windows 10-s on teenus integreeritud süsteemi enda sisse ja sellest on saanud üks, mis kuvatakse exploreris teise kaustana, kontoris failide salvestamise kohana ja mobiilseadmetes fotode ja videote salvestamise kohana- mis on äärmiselt mugav ja kõige tähtsam.

  

Microsoft Edge
   Windows 10 ei ole ebaoluline funktsioon, sellest on saanud uus brauser. Tähega “E” tähistab nüüd mitte Explorerit, vaid Edge. Microsoft on pikka aega püüdnud kasutajate tunnustust varasemalt kõige populaarsemale Internet Exploreri brauserile, kuid tulemusteta. Pärast ebaõnnestunud versioon 7 vabastamist ei ole katsed klassikalisse brauserisse endist hiilgust tagasi saanud. Ei olnud isegi nii, et nad ei saanud brauserit funktsionaalsemaks või mugavamaks muuta - järgnevad brauserid ei olnud isegi mitte halvad, kuid 7 ja 8 IE versiooni olid edukate konkurentide taustal nii ebaõnnestunud, et nad muutusid tõrgete ja ebastabiilsuse sümboliks. Microsoft otsustas minna teist teed - nad lõid täiesti uue ja futuristliku brauseri - Microsoft Edge. Nullist tehtud brauser osutus väga meeldivaks. See on muutunud esteetiliselt meeldivaks, karmiks ja funktsionaalseks. Ilmus huvitav omadus - pealkiri veebilehtede peal. See on mugav, kui näeme midagi eriliselt tähelepanu väärivat. Nupu vajutamine veebipõhise märkme loomiseks - piirdume oma kujutlusvõimega (käsitsi kirjutatud kiri otse ekraanile, tõstes esile olulise markeri, luues märkmeid jne). Pärast seda on see kõik lihtne salvestada ja sellest saab märkus OneNote'is või veebipõhine märkus brauseri „Lemmik” või lugemisloendi osa. Ja muidugi, ilma "jagamise" funktsioonita kogu maailmaga posti, Facebooki, Twitteri jne kaudu.
   Veel üks unikaalne võimalus brauseris on “raamatu” režiim, mis tõlgib veebilehe meeldivaks lugemisrežiimiks. Ja pärast selle režiimi lehekülje salvestamist ei sekku keegi selle küsimuse edasilükkamiseni alles hiljem, kui puudub juurdepääs Internetile. 
   Internet Exploreri järgijate jaoks toimib see vähemalt praegusel hetkel ja saate seda jätkata.
   Esteetiliselt ja funktsionaalselt tekitab Microsoft Edge erinevaid tundeid. Tundub, et see ei ole täielikult lõpetatud, kuigi arendajad seda ei varja. Eelkõige ei ilmne laienduste toetamine enne 2016. aasta sügist. Kolmanda osapoole arendajad või Microsoft ise saavad  brauseri funktsionaalsust laiendada.
   Brauseri liides näeb välja minimalistlik, isegi võrreldes Chrome'iga. Kui avate brauseri või uue vahekaardi, võib see kuvada: tühja lehe otsinguriba, sageli külastatud lehekülgede või MSNi sisuga peamiste uudistega. Tundub päris kahvatu ja elutu. Seadistustes saate seada tumeda teema, kuigi see ei päästa olukorda. Isegi kodulehe nupp puudub, kuni see seadetes aktiveerub.
   Seadistusi tuleks põhjalikumalt kaaluda. Edge laadib vaikimisi Flashi, kuigi seda saab keelata. Kas vaikimisi pole keelatud jälgida, hüpikaknad on blokeeritud. Muud funktsioonid hõlmavad lehekülje ennustamist, parooli haldamist, SmartScreeni filtrit ja mitut teist. Seega sobib see nüüd lihtsamatele lehtedele kiireks juurdepääsuks.

  

Sünkroonimine
   Üks Windowsi 8 kõige huvitavamaid kukleid oli minu kõigi seadmetega täielik sünkroniseerimine. Ma kasutasin andmeid kõigis seadmetes, nagu üks. Ma olin alati väga rahul. Windows 10-s parandas Microsoft seda süsteemi ja nüüd saate ühendada veelgi rohkem seadmeid ja neil on veelgi rohkem funktsioone. Fotod, mängud, andmed, dokumendid, kontaktid. Näiteks, kui olete telefoni salvestanud uue kontakti, sain selle automaatselt arvutisse, tahvelarvutisse ja muusse mobiiltelefoni.

Teavitamiskeskus
   Asjaolu, et on peaaegu iga seade ei saa Windows 8-sse siseneda, on muutunud Windowsi unikaalseks omaduseks. Kõik teated lähevad siia - teavitamiskeskusesse, s.t. andmed vigade, allalaadimiste, kõnede, vihjete ja muu kohta. Siin on ka ikoonid, mis võimaldavad kiiret juurdepääsu sellistele sageli vajalikele asjadele nagu heledus, Wi-Fi, seaded, võrgu režiim, asukoht ja nii edasi.

  

Otsing
   Tegelikult on see artikli jaoks väga kahtlane idee, sest paljud ei kasuta seda üldse. Mina ise usun, et ilma selleta oleks mu elu arvutit kasutades raskem. Seetõttu oli Windows 8 minu jaoks kingitus. Eelmiste versioonide taustal on otsing muutunud peaaegu täiuslikuks: kiire, täpne, kvaliteetne. Ta õppis faile ja rakendusi otsima mitte ainult arvutist, vaid ka internetist.

  

Aknad kaasaegsete rakenduste jaoks
   Üks suuremaid probleeme, ka minu jaoks, on Metro rakendused operatsioonisüsteemis Windows 8. Ükskõik kui palju ma proovisin, kuid ilma puutetundliku ekraanita, ei saanud ma nendega harjuda, nii et asendasin need “võõrad” kolleegidega igal võimalikul viisil. Nende täisekraanirežiim oli kasutamisel nii ebamugav, et rakendustega töötamise kiirus vähenes järsult. Isegi kalkulaator, mis oli vajalik praeguse akna täienduseks, käivitati eraldi ja blokeeriti kõik. Isegi „8.1“ värskenduse „Collapse” ja „Close” nupu lisamine ei salvestanud olukorda. „Kümme“ puhul parandas Microsoft olukorda - nad tegid need rakendused tavapärasteks akendeks, nagu klassikalises režiimis. Nüüd on need aknad samad nagu tavalised aknad, välja arvatud see, et need on produktiivsemad ja ilusamad. Tänu asjaolule, et rakendusi saab nüüd akendeks minimeerida - kõik seaded on viidud spetsiaalsesse menüüsse, mis asub üleval ja avaneb klõpsates „ellipsi”.

Virtuaalsed töölauad
   Virtuaalsed töölauad on rakendus, mis võimaldab tabeleid ikoonidega vahetada. Minu jaoks on see muidugi kahtlane funktsioon, kuid inimestele, kes soovivad sorteerida rakendusi erinevatel lauaarvutitel, on see kindlasti kasulik. Eriti on see uuendus kasulik tahvelarvutite kasutajatele.
   Tabelite haldamiseks ilmus spetsiaalne tegumiriba nupp, klõpsake „Lisa töölaud” ja sorteerige nagu soovite.
   Peaksite harjuma töötama virtuaalsete töölaudade ja tööülevaate režiimiga. Tundmatu liides nõuab enne oskust, kui seda saab tõhusalt kasutada, kuid lõpuks tasub see ära.
   Paljud on harjunud avama nii palju aknaid kui nad ekraanile sobivad, pluss mitmed rakendused on minimaalsed ja tiivad ootavad. Et töötada samaaegselt suure hulga programmidega, saate osta teise monitori. Virtuaalsed töölauad kõrvaldavad selle vajaduse ja peidavad kogu rakenduste ekraani, hoides samas kõik seal olemas.
   Sellele on kaks praktilist eelist. Oletame, et ekraanil on hoolikalt läbimõeldud akende paigutus: Exceli tabel ühes nurgas, kiri teises, PowerPoint võtab järelejäänud poole. Järsku on vaja avada Outlook: saate aknaid liigutada või saate programmi avada mõnel teisel töölaual, vajutades Win + Ctrl + D (või klõpsata ikoonil tegumiribal ja klõpsa +). See avab uue töölaua uutele programmidele. Seega suurendavad virtuaalsed tabelid töö mitmeotstarbelist tööd. Eelkõige saate ühel töölaual hoida tööprogramme, teiselt poolt meelelahutuseks. Liikumiseks saate kasutada klahve Ctrl + Win + vasakut / paremat noolt.
   Kui teil on kaks monitori, kuvatakse mõlemal töölaual. Lisaks, kui sirvite tabeleid ja jõuad loendi lõppu, siis peatute "vastu seina" ja ärge minge loendi ülaosale.
   Seadetes saate kohandada iga töötava rakenduse kuvamist tegumiribal või siduda rakendusi konkreetsele töölauale. Samal ajal süttib praegusel, näiteks kasutajal Skype'i või ICQ-i, kui saabub sõnum teisele töölauale, mis meelitab kasutaja tähelepanu.
   Kasutajad, kes on harjunud töötama samal viisil ühes laual, saavad seda uuendust lihtsalt ignoreerida. Nad võivad kasu saada parematest võimalustest akende külge ekraani külgedele kinnitada. Nn Snap 2.0 funktsioon.

 

Snap 2.0
   Isegi operatsioonisüsteemis Windows 8 oli võimalik ekraani (tööruumi) jagada kaheks osaks ja Windows 8.1 (kui on suur ekraan) - kolmeks või isegi neljaks. Ainus probleem oli see, et nendesse akendesse saab paigutada ainult kaasaegseid rakendusi. See tähendab, et tahvelarvutite omanikele oli Snap-funktsioon kasulik, kuid see aitas PC-kasutajaid harva.
   „Top 10“ -is toetab Snap tuttavat töölauda, ​​nii et nüüd saate ekraanile asetada kuni neli rakendust (nii kaasaegne kui klassikaline). Ja millises järjekorras neid korraldada, küsib operatsioonisüsteem ise. Mida suurem on monitori suurus, seda kasulikum on see funktsioon

  

Kaardid
   Kaardid on meie elu teatud oluline osa. Me kõik oleme varem kasutanud Regio, Google'i, Yandexi, et leida erinevaid objekte. Nüüd on selleks sisseehitatud kaardid. Märgin, et Nokia kaardid (endised) on parim tahvelarvutite ja telefonide kaarditeenus ning nüüd on see ka Windowsis tavalises arvutis. Mul oli Nokia telefon alati olemas, nii et ma olin alati väga rahul nende kaartide funktsionaalsuse ja võimalustega, nii et nad muutusid vajalikuks osaks minu töös arvutis. Teenus leiab teile vajaliku koha kergesti, suunake tee nii autoga, jalgsi kui ka ühistranspordiga.

Windowsi kaartide ilmsed eelised:

  1. Väga üksikasjalikud offline kaardid.
  2. Samm-sammuline navigeerimine GPS-toega seadmetes.
  3. Bussiliinide, suundade, jalgsi marsruutide saamine.
  4. Kõige sagedamini külastatavate kohtade näitamine (kodu, töö, vaba aeg).
  5. Mäletades oma auto täpset asukohta saabumisel.   
  6. Prindi ja võime jagada samm-sammult juhiseid.
  7. Teave liikluse, kaamerate ja liiklusõnnetuste kohta.
  8. 360 kraadi panoraamvaated
  9. Rohkem kui 200 linna ja vaatamisväärsuse kolmemõõtmeline mõõtmine.
  10. Alternatiivsete marsruutide valik, et vältida liiklusummikuid, tasulisi teid jne. 
  11. Aadresside, organisatsioonide, restoranide, hotellide ja kohalike vaatamisväärsuste leidmine.
  12. Vaadake õhusõiduki väljapääsude asukohta, kauplusi otse põrandaplaanist.
  13. Üksikasjalik teave, näiteks telefoninumber, juhised, aadress, tööaeg ja ülevaated.

  

Windows Hello
   Arvuti ja konto kaitsmine on paljude kasutajate jaoks alati olnud oluline osa. Arvutisse ehitatud erinevate teenuste arendamisega meie andmetega on see juba vajalik. Microsoft võtab seda vajadust arvesse ja on kasutusele võtnud võime Windowsis lukustada. Lisaks on Windows 8 juba hakanud nõudma sisselogimise ja parooli kasutuselevõttu. Seda tehti mitte ainult turvameetmena, vaid ka meetodina andmete kadumise eest kaitsmiseks. Operatsioonisüsteemis Windows 10 arenes edasi ja kaasaegsed tehnoloogiad kaitsevad teie andmeid. Paigaldamise ajal palutakse kasutajal sisestada Microsofti konto kasutajanimi ja parool. Monotoonse parooli sisestamise hõlbustamiseks võeti kasutusele ka teised autentimismeetodid.

  • Parool – standardne turvameede salajase sõna sisestamisega.
  • Pin-kood – Sisestage neljakohaline number, mida on lihtsam meeles pidada ja sisestada.
  • Graafiline parool – järjestikused klõpsud arvuti blokeerivale pildile.
  • Näotuvastus – spetsiaalse kaamera juuresolekul toimub süsteemi sisenemine siis, kui „õige” kasutaja istub arvuti ees.
  • Sõrmejäljed – Skannige omaniku sõrme - võimaldab juurdepääsu süsteemile.

  

Cortana
    

Paljud inimesed armastavad fantastilisi filme, kus kõik on meie meeskonna poolt ära tehtud. Niisiis mõtles Microsoft edasi liikuda. Uus funktsioon Cortana võimaldab kasutajal suhelda häälega. Tõe huvides olgu mainitud, et antud teenud ei ole meie piirkonnas veel kättesaadav. Seda võib võimalikul kombel pidada Windows 10 kõige olulisemaks uuenduseks. Cortana töötab kasutaja digitaalse elu kõikide aspektidega- kalendrite, aukohtade, huvide, postiga jne. Lukustusekraanil saate määrata mõnede rakenduste teatiste üksikasjaliku või lühikese kuvamise. Nutitelefonis saate kasutada asukohta: näiteks poodide salvestamine kaardile ja selle leidmine, saate meeldetuletuse, mida pidite poest ostma. Samuti saate sõnumi hääleliselt dikteerida. 

  

Continuum
   Имеет 2 функции. Во-первых, позволяет использовать мобильный телефон на базе Windows 10 Mobile как переносной компьютер. Мобильный телефон через преобразователь подключается к монитору и его мощности используются для работы. Т.е. компьютер всегда у Вас в кармане. Во-вторых, позволяет перевести в планшетный режим устройство. Меню «Пуск» превращается в аналог начального экрана в Windows 8, а плитки увеличиваются в размерах. Иконки рабочего стола и в панели задач при переходе в режим планшета пропадают (кроме Cortana и представления задач).

 

Безопасность
   По умолчанию, установлен базовый антивирус Защитник Windows (Windows Defender). Приложение очень спокойное и не агрессивное. На самом деле, для людей, читающих новости и почту – этого достаточно. Однако, для людей, которые предпочитают сёрфить по интернету по-полной, то рекомендуется сменить на что-то поагрессивнее.

Командная строка
   Мелочь для «продвинутых» пользователей - Command Promt теперь поддерживает CTRL+V. Также теперь длина строчки зависит непосредственно от размера окна и может переноситься под новые границы.

Companion
   У Вас есть iPhone?! Тогда Вы знаете, как порой сложно обмениваться с ним файлами. Теперь Microsoft создало единое приложение, которое идеально подходит для работы с любыми телефонами без сторонних программ под любой OS. Подключили - начали пользоваться. 

  

Обновления
   Обновления всегда были болезненной темой для многих, вплоть до того, что многие напрочь отключали обновления, таким образом ставя под угрозу надёжность своего Windows. Обязательная установка обновлений, а то и вовсе неожиданная перезагрузка – было острой проблемой. Теперь настройки стали более гибкими: можно выбирать – ставить обновления автоматически или получать уведомления о планируемой перезагрузке, или же, вовсе, можно поставить галку “отложить обновления”. Кроме того, Microsoft выпустила специальную утилиту для Windows 10, которая позволит отменить автоматическую установку обновлений. Тем не менее, Microsoft сделали процедуру обновления более понятной и адаптивной. 

Бесплатно
   Microsoft очень активно продвигают Windows 10 и, даже, разрешают пользователям, у кого есть Windows 8 или Windows 7 обновиться до неё АБСОЛЮТНО бесплатно. Это позволит перейти на новую ось сэкономив на лицензии. Лицензионный Windows стоит 90€-140€. Так зачем платить ещё раз за то, что Вы уже когда-то купили. Предложение ограничено до 29.07.2016. Помните, рано или поздно Вы перейдёте на Windows 10, только вот после 29.07.2016 Вам придётся либо купить его заново, либо стать пиратом.

Home или Professional?!
   Как и всегда был нелёгкий выбор между домашней версией и профессиональной. Мы всегда хотим всё самое лучшее. Однако, нужно ли нам это?! Я не буду в этой статье рассматривать все аспекты и различия этих версий. Это можно узнать на официальном сайте(https://www.microsoft.com/ru-ru/WindowsForBusiness/Compare). Рассмотрим лишь основную разницу.

  • Цена (15.05.2016)
    • Windows 10 Home – 110€.
    • Windows 10 Professional – 160€.
  • BitLocker
    Технология BitLocker для Windows 10 Professional позволяет зашифровать паролем раздел жёсткого диска, введя пароль и выбрать место его хранения.
  • Remote Access
    Позволяет настроить в Windows 10 Professional контроль над другими компьютерами, настраивая их удалённо.
  • Hyper-V
    Функция Hyper-V позволяет Windows 10 Professional создавать виртуальные разделы для тестирования будущих сборок Windows 10 или чего угодно, ещё и без риска повредить операционную систему.

   Все остальные различия настолько не значительны, что из-за них явно не стоит выбирать профессиональную версию. Нужны Вам вышеперечисленные преимущества или нет – решать Вам.

Ошибки, встречающиеся при установке/обновления до Windows 10

  • 0xC1900210 – проблемы не найдены.
  • 0xC1900208 – проблемы совместимости, запрещающие установку.
  • 0xC1900204 – автоматическое обновление невозможно (например, из-за различия архитектур).
  • 0xC1900200 – минимальные системные требования не достигнуты и установка отменена.
  • 0xC190020E – недостаточно свободного места на диске.
  • 0xC190020F – недостаточно свободного места на диске.

Ещё чуточку для шлифовки
   Microsoft не раз обжигались на разных элементах и в Windows 10 решили уже внедрять перемены небольшими «порциями», чтобы обычный пользователь мог менее болезненно принимать их. Самые заметные изменения, что пришли с Windows 10.
•    Добавлено:
o    Клавиша Win+X для самых необходимых пунктов управления системы.
o    Параметры компьютера, заменяющие многие функции Панели управления.
o    Гибрид меню Пуск с отображением Список + Плитки.
o    DirectX12, позволяющая значительно увеличить прирост производительности игр. Это должно принести новый взгляд на игры. 
o    Важность обновления – невозможно отказаться от обновления.
o    Cortana – Голосовой помощник, позволяющий управлять системой голосом.
o    Microsoft Edge – Совершенно новый браузер.
o    Continuum – функция, позволяющая сделать из маленького телефончика большой компьютер или позволяющий видеть компьютер в планшетном режиме.
•    Убрано:
o    Гаджеты боковой панели.
o    Боковая панель Charms.

Разоблачение мифов
     Слежка за пользователями и использование данных против пользователя. Как подтвердила Microsoft – Windows 10 действительно собирает данные об активности пользователя. Только вот зачем?! Для рекламы! Да, для рекламы. Автоматические анализаторы смотрят, чем активно пользуется пользователь и выдаёт рекламу соответственно его интересам. «Зачем же нам реклама» - спросит дотошливый пользователь. Всё очень просто. Реклама – это двигатель прогресса, поэтому рекламу Вы будете видеть в любом случае, а вот насколько она будет полезной Вам и рекламодателю зависит от того, насколько хорошо система знает Ваши интересы. Как известно, Windows 10 раздаётся бесплатно (до конца июля 2016) для обладателей Windows 7 и Windows 8. Многие не верят в благие намерения Microsoft и, отчасти, они правы. Microsoft получат своё с рекламы. Реклама была, есть и будет, а если от неизбежного нам будет ещё и польза в виде многих бесплатных программ и сервисов – да на здоровье. Ну а если Вы делаете что-то незаконное в интернете, то сдаст полиции Вас не Microsoft, а провайдер интернета. К тому же, нужно помнить, что появляется цифровой ассистент Cortana. Можете себе представить ассистента, который не в курсе Ваших данных, увлечений, активности и идеологии?! Отчасти можно, только зачем он такой нужен?!
   Большой Вес системы и потребления ресурсов. Если честно, то это самый бредовый миф и рождён он исключительно от людей, который крайне ленивы и консервативны, ищущих «причин» отказаться от обновления. Windows 10 – мульти платформа. Она должна работать хорошо, как на компьютере, игровой приставке, планшете, так и на мобильном телефоне одинаково. Как мы понимаем, это слишком большой разброс в требованиях к оборудованию, поэтому изначально требовать Win10 много точно не может. При тестировании скорости работы профессиональными бенчмейкерами, разница в производительности не хуже предыдущих операционных систем. От себя добавлю – люблю я экспериментировать. Ставлю «десятку» на очень старые машины и, если уж, Windows установился на данный компик, то работает он намного производительнее того же XP.
   Удаление пиратских приложений. Журналисты + паникёры + дураки + журналисты. Всё очень просто, текст лицензионного соглашения крайне огромен и прочитать его отваживается не каждый. Но что, если горе журналист не может найти идею для статьи, а писать надо. Вот тут приходят им на помощь такие огромные тексты. Выдёргивая из него контексты – создаётся отличная «революционная» статья, которую с радостью проглатывают обыватели. Как результат – паника, что теперь всё нужно покупать, иначе Windows всё удалит. А реальность – Windows удалит лишь пиратскую программу из своего магазина, если кто-то попытается её туда поставить и не более. Как всё просто!

Минусы и плюсы Windows 10
Плюсы: 

  1. Win7+Win8. Очень приятно, что привычное взяли из «семёрки», нововведения из «восьмёрки» и объединили в «десятке».
  2. Мобильные игры. Так как Windows 10 мульти платформенная, то и мобильные игры идут спокойненько и на ПК.
  3. Многооконность. Ранее можно было уместить только 2 окна на мониторе, ну а теперь, если позволяет размер экрана, можно смело уместить и 4.
  4. Рабочие столы. Я, конечно, хотел бы, чтобы они работали чуток по-другому, но тем не менее, Вы всегда можете запустить несколько рабочих столов, а на них разные приложения.
  5. Хранилища. Крайне удобная «плюшка», где всегда можно посмотреть подробности занятости дисков, и, даже, определить на какой диск Windows будет в автоматическом режиме кидать программки, фотки, видео.
  6.  Панель уведомления. Теперь пропустить важное событие сложнее, ибо все настроенные события высвечиваются в специальной панельке. Прям как на мобильном телефоне.
  7. Настройки и параметры. Вот тут, конечно, может быть, спорный вариант. Я, к примеру, знаю почти наизусть каждый пунктик Панели управления, как и многие «старпёры», поэтому я каждый раз испытываю шок, когда ищу настройки в новом Варианте. Однако, если посмотреть и включить логику, то всё очень организованно и просто. А если, пользователь не столь привыкший к старой панели, то понять новую – явно, в разы проще.
  8. ZIP, ISO. Как я благодарен «десятке» за умения открывать эти файлы. Сейчас эра вот этих вот файликов. И, если ранее, чтобы начать настройку винды у клиента, приходилось подкачивать программки и тратить время, то сейчас можно спокойно начинать настройку без них. А от программ Daemon-tools (или Alcohol 120%) я и вовсе отказался. Ну а WinRAR по-прежнему рулит.
  9. Автономность аккумулятора. Windows 10 использует ресурсы компьютера разумнее и экономнее, поэтому аккумуляторы устройств работают дольше.

Минусы: 

  1. Мало приложений в магазине Windows. Тут, в принципе, всё просто: для ПК и планшетов – это не страшно, так как открыта установка не только из магазина, а для мобильных – увы, не популярна она для мобильных.
  2. Малый выбор способов оплаты. В прицепе, кто часто покупает и пользуется кредиткой – это не проблема, а вот для остальных – увы – беда!
  3. Системы восстановления после ошибок сведены в максимально автономный режим. Ошибки и сбои бывают всегда и тут система пытается их решить в основном самостоятельно, что к сожалению не всегда успешно. 
  4. Blu-ray и DVD. Так и не вернули приложения, которые способны открывать данные форматы видео. Сложно сказать, чем же обосновано то, что неофициальные форматы открываются просто, а вот официальные явно упущены. Придётся закачивать что-то стороннее. Кстати, судя по всему, ушла в прошлое региональная защита DVD. Это явно радует.


Устанавливать ли Windows 10 уже сейчас?
   На вкус и цвет все карандаши деревянные. Каждый выбирает для себя то, что ему удобнее. Комфорт в использовании — это крайне важно. Если Вы человек, для которого всё старое лучше нового и раньше трава была зеленее, то может и не стоит менять ничего. Остальным же крайне рекомендую обновиться. Microsoft показали, что они “услышали пользователей” и отказались от тех “революционных” изменений, так активно внедряемых Стивом Балмером. Я сам активный участник тестирования уже с самой первой сборки Windows 10 и пережил многие изменения в ней, а так же составил не мало отзывов о ней Microsoft, и теперь я могу смело заверить, что сейчас «десятка» - это как раз то, что «доктор прописал». Главное не слушайте тех, кто говорит, что Windows 10 – это плохо и ставить её ни в коем случае нельзя. Об этих людях можно сказать лишь одно – «Ленивые консервативные параноики». Другого описания попросту нет. Если же это говорит мастер, что к Вам пришёл настраивать компьютер, то можете смело выставить его за дверь, ибо ничего хорошего он Вам не настроит. Это сразу говорит о его, как минимум профессионализме, а как максимум осведомлённости и организованности. 
   Так же стоит помнить об программных и аппаратных ограничениях:

  1. Intel процессоры. Уже известно, что новые процессоры от Intel будут поддерживать только Windows 10.
  2. DirectX 12. Революционная, на данные момент, платформа для игр и их производительности. Производители игр обязательно будут пользоваться именно ей, а она работает только на Windows 10. Например, уже есть Quantum Brake – только для «десятки».
  3. Отказ от поддержки. Microsoft не выгодно держать несколько команд поддержки – это дорого, поэтому, они будут отказываться от поддержки старых ОС, тем самым резко ограничивая его функционал, как это, например, уже случилось с WinXP и, уже частично, с Win7. 

В итоге
   Microsoft проделала огромную работу над ошибками. В Windows 10 много всего хорошего и интересного: старое меню, подробные карты, футуристический ИИ помощник и многое другое. . 
   Что приятно, обновиться до новой версии можно без огромных усилий. Варианты обновления до "десятки" настолько автоматизированы и просты, что установить её может даже впервые увидевший цифровую технику дедушка. Так же, при обновлении, десятка автоматически прописывает компьютер и в будущем установится без каких-либо проблем или ключей. Добро пожаловать в мир современных цифровых технологий.  

   На этом, я пожалуй, закончу, но статью буду со временем дополнять, так как прогресс не стоит на месте.

Оставляйте комментарии и мысли. Задавайте вопросы, на которые я с радостью отвечу.
А если Ваши мысли будут действительно ценные - я обязательно добавлю их в статью.