Консультация по телефону Замена термопасты Оперативная память Samsung 64MB RDRAM PC800-45 MR16R0824BN1-CK8IN Подписка 3 компьютеров Материнская плата MSI A68HM-E33 V2 Диагностика с последующей работой Дисковод DVD-RW Toshiba TS-H552U Подписка >25 компьютеров Подписка 1 компьютера Ноутбук ASUS Vivobook E200E-CT182H Подписка 5 компьютеров Оцифровка с VHS / Audio Фонарик для велосипеда задний 5 LED Bike Мышь CANYON CNS-CMSW4 RED Зарядное устройство TOSHIBA PA-1900-24 Оперативная память Samsung 2GB DDR2 Server RAM PC2-5300P M393T5750CZA-CE6 Windows 7 Professional Светоотражатель на спицу Ручной насос Inflater Presta & Schrader Держатель для бутылки BTWIN Ultralight 27g
Посетите наш интернет магазин
Главная » 2013 » Июль » 3 » VHS ümberkirjutamine

Текст на русском

Kõik me oleme vaadanud filme videokassettidel ja mõned on isegi ka salvestanud nende peale. Aga praeguseks on analoogtehnika jäänud minevikku ja on tulnud digitaaltehnika õitseaeg. Videosalvestuste digitaliseerimine dvd-plaadile või muudele mälukandjatele on suurepärane lahendus säästa ruumi, kas kodu- või tööarhiivides. Ja kaugeltki ei oma igaüks võimalust vaadata vanu videosalvestusi tänapäevasel tehnikal. Samas kui ka on võimalus vaadata videosalvestusi kassettidel, siis iga mängija pole võimeline mängima kõrge kvaliteediga. Usaldada oma väärtuslikud videod spetsialistide ja kvaliteetse tehnoloogia kätte.

Videokassetide miinused:

 • Ei saa muuta midagi. Liigsete kaadrite kustutamine on aeganõudev ja enamasti isegi võimatu protsess.
 • Vananenud tehnoloogia. Eelmine sajand on mööda läinud koos vananenud tehnoloogiaga sealhulgas ka videokassetid. Praegu juba ei leia müügist uut VCR-makki ega videokassete.
 • Kassetid pole igavesed. Kahjuks, omavad videokassetid oma piiratud kasutusaega, kuna lint aja jooksul vaadates kulub ja isegi niivõrd, et kaovad ka need salvestused kassettidelt. Põhjuseid on erinevaid, näiteks „lagunevad“ videokassetid, mille teenistusajaks on heal juhul mõned aastakümned. Kuigi on ju nende peale salvestatud kallid mälestused nagu meie noorus, pulmad, esimese lapse sünd, tudengiaastad ja pere keskel veedetud aeg ja tähtsad sündmused
 • Keeruline salvestada VHS-ilt VHS-ile. Salvestamine nõuab reaalajas ühelt kassetilt teisele kuni 3 tundi ja nõuab ka suuremõõtmelisi seadmeid .
 • Video kopeerimisel kvaliteet halveneb iga korraga ning lisandub erinevaid kõrvalisi helisid ja müra

DVD/Mälupulga videote eelisteks on:

 • Kiire salvestus. Plaadilt plaadile salvestamiseks kulub aega 10-30 minutit. Mälupulga peale 5-20 minutit. Interneti edastamisel 15min.
 • DVD/Mälupulk on usaldusväärsed. Nad ei allu nii kergesti välistele kahjulikele teguritele nagu kriimustused, otsene päikesevalgus, vesi ja neid lihtne hooldada.
 • Lihtne ära kustutada liigset või mitte vajalikku infot. Salvestades plaadile on võimalik ära kustutada reklaamid, liigse info. Aga seda teha pärast igal hetkel kasutades video redigeerijat.
 • Dvd/Mälupulga lugemisseadmete kättesaadavus. Tänapäeval on praktiliselt igas kodus olemas seade, mis loeb näiteks dvd-plaati kas arvuti, dvd-mängija jne.
 • Videote kopeerimisel ei kao kvaliteet. Digitaliseerimise teel salvestatud andmemaht on vastupidav ajale. Ühe DVD-plaadi eluiga võib kesta kuni 100a.
 • Tööde tähtaeg
 • Kõik sõltub sellest, mis seisukorras on videokassett. Vanu videokassette on väga keeruline kiirelt digitaliseerida, kuna aja jooksul on kassett kulunud ja seega ka pildikvaliteet on oluliselt halvenenud. Ning selle tagajärjel tuleb videolindile salvestatud salvestisi töödelda selleks ettenähtud tarkvaraga, mis võtab ka rohkem aega. Keskmiselt võtab kogu protsess aega 3-5 päeva.

Mida ei tasu oodata:

 • Ideaalset kvaliteeti. Videokassetilt arvutisse salvestades jääb kvaliteet samaks, mis oli videokassetil. Pildi ruut 4: 3, mille resolutsioon on 480 pikslit. Kaasaegsed telerid/monitorid töötavad laias formaadis, resolutsiooniga vähemalt 1024h724 / 2048h1024 / 1920x1080. See võrdub samaga kui venitada paar cm plastiliini A5 formaadis paberile. Täiendavad efektid küll lisavad värvikust, kuid kvaliteet sellest paremaks ei muutu. Selline protseduur on kättesaadav ainult sellele spetsialiseerunud stuudiotes ja see on väga kallis. Aga ikkagi saate oma videokassete säilitada selles seisus millises nad enne ümbersalvestamist olid ja teada, et enam halvemaks ei lähe kvaliteet ning kallid mälestused, mis olid salvestatud kunagi videokassettidele säilivad nüüd kindlalt vähemalt kuni 100a. kas DVD-plaadil või mälupulgal.

Kinkige endale ja oma lähedastele rõõmu meeldivatest mälestustest, kirjutades ümber parimad hetked Teie elust videokassettidelt DVD/mälupulgale!

Turvaline säilitada, mugav vaadata ja kerge kopeerida!

Категория: Eesti tekstid |
аватар Гость Гость | Понедельник, 19.02.2018 | Рейтинг 5.0[2]
| Просмотров 814 | комментарий 0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: